Левски започна контролите с хикс срещу поляци със световен шампион и странно съдийство

Левски започна с равенство в контролите си на турска земя. "Сините" завършиха 1:1 с Гурник (Забже) в мач, игран на стадион "Регнум Каря" в Белек. Попадението за българите бе дело на Хосе Кордоба, който се разписа от дузпа две минути преди края на срещата. Малко преди това поляците, в чийто състав личеше името на световния шампион с Германия Лукас Подолски, бяха открили чрез Пьотр Кравчук. Срещата бе белязана от доста слабо съдийство на местния рефер, който отмени доста странно попадение на поляците още в началото на мача и даде много спорна дузпа за "сините".

Капитанът Николай Михайлов бе вратар, а пред него в защита действаха Галчев, Зайков, Кордоба и Горанов. 16-годишният Асен Митков бе опорен халф с Радослав Цонев, докато Димитър Костадинов, Марин Петков и Здравко Димитров помагаха на Билал Бари. Неофициален дебют за "сините" направи и едно от новите попълнения - Цунами, който се появи на терена в средата на втората част.

Още в третата минута Кжищоф Кубица изведе отлично Бартош Новак отляво, след което нападателят се озова сам срещу Михайлов и копна топката над стража, за да вкара. в поза на поляците В крайна сметка доста странно беше отсъдена засада и попадението не бе зачетено. Повторенията показаха, че играчът бе в повече от чиста позиция и тръгна от много задна позиция.

В 17-ата минута пък Левски бе близо до гола. Центриране от корнер на Цонев намери Бари на близката греда и нападателят отклони топката с глава. Ударът обаче се спря в гредата на Даниел Биелица.

До края на полувремето Левски бе по-активният тим на терена, но освен един удар на Димитър Костадинов други опасности нямаше. На другата врата пък Михайлов трябваше веднъж да се намесва, за да избива опасно центриране. Така или иначе до попадения през първата част не се стигна.

На почивката Станимир Стоилов направи три промени - Андриан Краев влезе на мястото на Радослав Цонев, а Драган Михайлович замени Иван Горанов. На вратата пък вместо Николай Михайлов застана Пламен Андреев. Гурник от своя страна направи пълна промяна и цялата единадесеторка бе заменена.

Първата възможност през втората част бе за поляците. В 48-ата минута Дариуж Павловски проби отдясно и навлезе в наказателното поле, след което шутира в близкия ъгъл, но от външната страна на вратата. Малко по-късно пък удар на Зайков мина над вратата.

В 60-ата минута Какпер Михалски стреля от чиста позиция, но Андреев блокира в корнер. Малко след това и Дариуш Павловски шутира, но покрай гредата.

Ясен Петров гледа на живо Левски и Лудогорец в Турция

В 82-ата минута Гурник откри резултата Пьотр Карвчук бе точен от пряк свободен удар, след като не остави шанс на Андреев.

Малко по-късно обаче Левски стигна до изравняване. Съдията отново се прояви и видя игра в ръка в наказателното поле на футболист в бяло. Повторенията обаче показаха, че топката се удря в крака на футболиста на Гурник. Така или иначе Кордоба бе хладнокръвен и изравни за крайното 1:1.

Контролите на тимовете от efbet Лига

По този начин Левски започна с равенство проверките си от зимната подготовка. Следващата проверка е след три дни срещу чешкия Бохемианс.

ЛЕВСКИ 1:1 ГУРНИК
0:1 Кравчук (82)
1:1 Кордоба (88-д)

ЛЕВСКИ: Николай Михайлов, Патрик-Габриел Галчев, Зайков, Кордоба, Иван Горанов, Асен Митков, Радослав Цонев, Здравко Димитров, Димитър Костадинов, Марин Петков, Билал Бари

ГУРНИК:1. Даниел Биелица, 2. Пжемислав Вишневски, 26. Рафал Яницки, 27. Адриан Грискиевич, 96. Роберт Дадок, 6. Кжищоф Кубица, 8. Аласана Мане, 64. Ерик Янза, 10. Лукаш Подолски, 17. Бартош Новак, 9. Хесус Хименес